Wentylacja

Wentylacja pomieszczeń

W dzisiejszych czasach coraz bardziej istotna staje się odpowiednia wentylacja pomieszczeń. Sprawia ona, że powietrze zużywane jest usuwane na zewnątrz a w jego miejsce dostarczane jest świeże. Budowane budynki są coraz bardziej szczelne, a więc pojawia się problem z odpowiednią wymianą powietrza.  Sama wentylacja grawitacyjna to za mało. Jest ona nieskuteczna w okresach, gdy na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia jest podobna temperatura W takim przypadku nie następuję wymiana powietrza. Dodatkowo pojawia się problem z zapachami oraz wilgocią, która osadza się na zimnych powierzchniach min. na oknach stając się tym samym odżywką dla roztoczy.

Dlatego tak ważne jest  zaprojektowanie wentylacji mechanicznej. To rozwiązanie sprawi, że w pomieszczeniu będzie zawsze świeże powietrze i nie będzie problemów z wilgocią.

Nasza oferta to:

Wentylacja do domu,

Wentylacja do biura

Wentylacja do restauracji

Wentylacja dużych obiektów przemysłowych

Działając na rynku już od 20 lat mamy ogromne doświadczenie i wiedzę. Znamy się na systemach wentylacyjnych w różnych obiektach, a dzięki licznym instalacjom w zakładach przemysłowych, montaż wentylacji nie stanowi dla nas problemu.

Gwarantujemy fachowe doradztwo, profesjonalny montaż i serwis wentylacji. Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas. Chętnie pomożemy!

Jeśli szukasz firmy, która wykona serwis wentylacji w Twoim domu, biurze, zakładzie jesteśmy do Twojej dyspozycji!

U nas zawsze bezpłatna wycena i gwarancja jakości wykonania!

Wentylacja do domu

Możliwość odzysku ciepła i zapewnienie sobie czystego powietrza w domu sprawiają, że na znaczeniu  zyskuje rekuperacja do domu. Umożliwia ona  odzysk ciepła z powietrza wywiewanego do nawiewanego. Dzięki czemu zapewniamy sobie świeże powietrze przy niższych kosztach energii elektrycznej.

Rekuperacja do domu jest chętnie stosowana zarówno w nowym jak i starym budownictwie. W zależności od potrzeb posiadamy:

rekuperacja z wymiennikiem krzyżowo-przeciwprądowym- zapewnia odzysk ciepła na poziomie aż 95%, strumienie powietrza nie mieszają się ze sobą, przez co nie jest możliwy odzysk wilgoci z powietrza wywiewanego. Dzięki temu centrale mogą być instalowane w większości budynków, na basenach, w palarniach, kuchniach czy nawet w szpitalach,  gdzie odzysk wilgoci z powietrza jest niedopuszczalny i może być szkodliwy.

rekuperacja z wymiennikiem obrotowym  jest stosowana w nowoczesnych systemach wentylacyjnych. Zapewnia wysoki odzysk ciepła do 86% i  możliwość odzyskania części wilgoci zawartej w usuwanym powietrzu. Rekuperacja z wymiennikiem obrotowym umożliwia duże oszczędności ze względu na zużycie znacznie mniejszej energii potrzebnej do podgrzania powietrza nawiewanego oraz posiada jedne z najwyższych filtrów F7 zapewniając czyste  wolne od alergenów powietrze. Centrale wentylacyjne mogą pracować nawet przy bardzo niskich temperaturach. Najczęściej znajduje zastosowanie w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach takich jak sypialnia, pokoje dziecięce, biura, gdyż możliwe jest odzyskanie i ponowne wykorzystanie wilgoci zapewniając sobie komfortowe warunki.

Nowa warunki techniczne WT2021 które niedługo wejdą w życie dodatkowo przyczynią się do zwiększenia zainteresowania wentylacją mechaniczną. Głównym wskaźnikiem który będzie brany pod uwagę będzie: współczynnik przenikania ciepła przez przegrody termiczne U, który określa jak dużo ciepła ucieka z domu. Im niższa będzie jego wartość tym mniejsze straty ciepła oraz wartość współczynnika Ep, który określa max roczne zapotrzebowanie budynku na nieodnawialną energię pierwotną do CO, CWU, wentylacji, ogrzewania.  Wartość tego współczynnika ponownie została obniżona i wynosić będzie w 2021 roku 70 kWh/m2/rok.  Nowe domy będą musiały być zatem jeszcze skuteczniej izolowane i posiadać ekologiczne źródła ogrzewania i wentylacji. Tylko wtedy będą w stanie spełnić wymagania nowych warunków technicznych.

Rekuperacja do domu będzie więc nie tylko naszą wygodą ale także i obowiązkiem w przypadku nowego budownictwa.

Trwający program Czyste Powietrze, gwarantuje również dofinansowanie do rekuperacji w wysokości do 5 000 zł. 

Aby uzyskać dofinansowanie, dowiedzieć się więcej wejdź na portal beneficjenta https://portal.wfosigw.zgora.pl/ i wypełnij wniosek.

Jeśli chcesz mieć u siebie rekuperację i zyskać dofinansowanie. Zadzwoń do nas! Przygotujemy bezpłatną wycenę i zaprojektujemy odpowiedni system wentylacyjny do Twojego domu!

Wycena rekuperacji. Montaż rekuperacji. Serwis rekuperacji. Dofinansowanie do rekuperacji

Wentylacja zakładów przemysłowych

Wentylacja zakładów przemysłowych, hal produkcyjnych czy pomieszczeń o dużych wymaganiach technicznych wymagają zastosowanie znacznie większych central wentylacyjnych oraz wykorzystanie solidnych kanałów wentylacyjnych.

Wentylacja przemysłowa

Wentylacja przemysłowa musi być wydajniejsza ze względu na wytwarzane w tracie produkcji zanieczyszczenia. Oznacza to, że musi działać tak, aby nie zostały przekroczone dopuszczalne ich wartości zapewniając przy tym odpowiednią temperaturę oraz wilgotność.

Jeśli interesuje Cię wentylacja obiektu przemysłowego, jesteś w odpowiednim miejscu. Zapewniamy profesjonalny montaż, dostawę urządzeń na obiekt oraz szybki i niezawodny serwis. Zadzwoń i zapytaj o rozwiązanie.

Interesuje Cię Rekuperacja? Zielona Góra jest miastem, w którym montujemy centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła nie tylko w nowych domach, ale także starym budownictwie. Możliwość uzyskania dofinansowanie sprawia, że rekuperacja Zielona Góra stała się tematem głównym w tym rejonie.

Najwięcej montaży- Rekuperacja Gorzów Wielkopolski

Rosnące zapotrzebowanie na odpowiednią wentylację w domu sprawiło, że coraz więcej ludzi pyta co to jest rekuperacja. Gorzów Wielkopolski postawił na szkolenia dla mieszkańców, dzięki czemu potrafią świadomie wybrać najlepsze urządzenie. Gwarancja, jakiej udzielamy na centrale wentylacyjne oraz fachowe doradztwo sprawiają, że coraz więcej mieszkańców decyduje się na montaż urządzeń przez naszą firmę.

Program Czyste Powietrze i Rekuperacja. Nowa Sól prężnie działa w temacie zapewnienia ekologicznych źródeł energii. Mieszkańcy coraz częściej pytają o warunki techniczne, jakie będzie musiał spełniać nowo wybudowany dom w 2021 roku. Jednym z nich jest rekuperacja. Nowa Sól dzięki dużej świadomości mieszkańców będzie jednym z najlepiej przygotowanych miast do WT2021.