Pompa ciepła do domu

Pompa ciepła do domu

Smog, zanieczyszczenia, duże rachunki za prąd i dostępne dofinansowania sprawiają, że na pompę ciepła decyduje się coraz więcej ludzi.

Pompa ciepła powietrze woda zapewnia ogrzewanie domów w okresie jesienno- zimowym, całoroczne podgrzewanie ciepłej wody użytkowej, a nawet chłodzenie w okresie letnim. To sprawia, że pompa ciepła do domu może stanowić główne źródło ciepła, ale również może być jako uzupełnienie istniejącej instalacji.

Ciepło może być rozprowadzone w domu za pomocą ogrzewania podłogowego, grzejników czy klimakonwektorów. Możliwe jest także łączenie wymienników i sterowanie dwoma obiegami ciepła zadając im różną temperaturę np.  na grzejniki 55 st, a na podłogówkę 35 st.

Pompa ciepła w domu
Domek z pompą ciepła

Zalety pompy ciepła

Pompa ciepła pozyskuje energię z powietrza i dzięki  procesowi przemiany termodynamicznej urządzenia z 1 kW energii elektrycznej wytwarza nawet 5 kW energii cieplnej niezbędnej do ogrzania domu lub C.W.U. Pompy ciepła będą dedykowane do każdego rodzaju budynku, o różnej powierzchni zapewniając znaczne oszczędności. Coraz częściej stosuje się połączenie jej z fotowoltaiką zapewniając sobie „dom bez rachunków”

Funkcje pompy ciepła

  • kompaktowa budowa, dzięki czemu nie jest potrzebne dodatkowe miejsce w kotłowni. Pompa ciepła może zostać zamontowana zarówno w pralni jak i w innym pomieszczeniu gospodarczym,
  • cicha praca sprawia, że domownicy czują się komfortowo i zapominają o urządzeniu,
  • duży, łatwy w obsłudze sterownik umożliwiające samodzielne ustawianie temperatur, zmianę trybu pracy grzanie/chłodzenie/ciepła woda oraz wiele innych funkcjonalności,
  • możliwość sterowania wi-fi, dzięki czemu można zdalnie ustawić sobie pracę pompy ciepła,
  • niskie koszty eksploatacyjne,
  • energooszczędność, klasa energetyczna A++,
  • zdalny dostęp do serwera ( zapewnia pomoc przy ustawieniach poprzez zdalne podłączenie się instalatora do urządzenia).

Pompy ciepła dofinansowanie

Na coraz większe zainteresowanie wymianą starego źródła ciepła wpływa również uruchomiony Program Czyste Powietrze. Program powstał w celu ograniczenia emisji szkodliwych substancji i zakłada dofinansowanie na wymianę nieefektywnego źródła ciepła na nowe bardziej ekologiczne  i zakup pompy ciepła. Dofinansowanie obejmuje również demontaż obecnego źródła czy wymianę instalacji centralnego ogrzewania, cwu.

W sumie maksymalnie można uzyskać nawet do 25 000 zł dofinansowania. 

Z dofinansowanie mogą skorzystać właściciele wybudowanych już domów jednorodzinnych.  Wsparcie dotyczy przedsięwzięć rozpoczętych 6 miesięcy przed złożeniem wniosku

Program Czyste Powietrze będzie kontynuowany do 2029 roku, a dofinansowanie dotyczy budynków istniejących. W budynkach nowo budowanych koszty związane z zakupem źródła ciepła będą kwalifikowane pod warunkiem ich poniesienia do 31.12.2019 roku.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na portalu beneficjenta https://portal.wfosigw.zgora.pl/

Jak uzyskać dofinansowanie?

  1. Dokonaj rejestracji w Portalu, aby uzyskać identyfikator (konto zostanie tymczasowo aktywowane na  360 dni w celu wypełnienia wniosku o dofinansowanie),
  2. Wypełnij wniosek, wyślij go poprzez portal oraz w wersji drukowanej ze swoim podpisem do właściwego WFOŚiGW,
  3. W ciągu 30 dni otrzymasz  informacje o przyznanym dofinansowaniu i otrzymasz pełen dostęp do  Portalu.

Wszystkie oferowane przez nas pompy ciepła spełniają warunki programu Czyste Powietrze.

Oferujemy fachowe i kompleksowe doradztwo w zakresie Pompy ciepła. Dofinansowanie z programu Czyste Powietrze znacznie pomaga w podjęciu decyzji o wymianie pieca.

Dofinansowanie na pompy ciepła. Zielona Góra w czołówce miast.

W dużych miastach coraz więcej ludzi pyta o Pompy Ciepła. Zielona Góra, w której znajduje się siedziba NWOSiGW ma już tysiące wniosków o wymianę starego źródła ciepła. Montujemy tam coraz więcej pomp ciepła zarówno w nowych domach, jak także w starym budownictwie.

Wymiana pieca na POMPY CIEPŁA. Nowa Sól szuka ekologicznych rozwiązań.

Komfortowe warunki do mieszkania gwarantują Pompy Ciepła. Nowa Sól jest kolejnym miastem, w którym mieszkańcy coraz częściej decydują się na wymianę pieca. Pompy ciepła gwarantują im czystość, duże oszczędności energii i więcej czasu.

Kompaktowe i ciche Pompy Ciepła. Świebodzin stawia na jakość.

Największa ilość montaży- Pompy Ciepła Świebodzin. Pompy ciepła powietrze woda zapewniające oszczędność energii, a także gwarantujące małych nakładów pracy, znajdują swoich zwolenników w większości miast. W Świebodzinie powstaje coraz więcej domków, w których stosuje się połączenie instalacji pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi zapewniając sobie minimalne rachunki za prąd.

Pompy Ciepła. Sulechów inwestuje.

Ekologicznych i oszczędnych rozwiązań szuka coraz więcej inwestorów. Świadomość z zainwestowania w nowe źródła ciepła jest coraz większa. Najpopularniejszym rozwiązaniem stały się pompy ciepła. Sulechów zaczął bardzo mocno inwestować w te rozwiązania i montować pompy ciepła powietrze woda zyskując znaczne oszczędności w rachunkach za zużyciu prądu.

Chcesz wymienić swój stary piec i zacząć oszczędzać?  Skontaktuj się z nami.

Przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wyceną i doradzimy w wyborze najlepszej pompy ciepła!

Z nami masz pewność, że pompa ciepła będzie idealnie dobrana do Twojego domu, będzie posiadała 5 letnią gwarancję i szybki serwis.